Jesteś tu:  Zdrowie » Twoje zdrowie » Choroby i dolegliwości

 
Dbaj o żołądek
Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 5 tys. kolejnych zachorowań na raka żołądka. Ze statystyk wynika, że częściej zmagają się z nim mężczyźni. Nie powinniśmy go jednak lekceważyć bez względu na płeć. Najważniejsze to nie unikać badań, bo wczesna diagnoza zwiększa szanse na wyleczenie.
czytaj więcej
Gdy oblewa pot
Wilgotne pachy, dłonie, stopy, plecy – nadmierna potliwości jest problemem wyjątkowo uciążliwym, a jej objawy nasilają się szczególnie latem. Jakie są przyczyny dokuczliwego pocenia się i jak sobie z nim radzić?
czytaj więcej
Migdałki - gardłowa sprawa
Są odpowiedzialne za naszą odporność, ale mogą też przyczyniać się do częstych infekcji. Choć migdałki kojarzymy głównie z anginami u dzieci, to przysparzają kłopotów niezależnie od wieku.
czytaj więcej
Problem z nóg, problem z głowy
Już niedługo większość z nas będzie chciała skorzystać z uroków wiosennej pogody i zamienić długie spodnie na zwiewne spódnice lub szorty. Tylko czy na pewno wszyscy będziemy mogli to zrobić bez obaw? Wielu z nas przed eksponowaniem nóg powstrzymują pajączki, żylaki i inne widoczne zmiany naczyniowe.
czytaj więcej
Nie taka słodka choroba
Szacuje się, że na cukrzycę cierpi nawet 2 mln Polaków. Ponad połowa cukrzyków nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że choruje i w związku z tym się nie leczy, co może prowadzić do poważnych powikłań.
czytaj więcej
Gdy tracimy ostrość widzenia
Zaćma to dolegliwość, z którą zmaga się około 800 tys. Polaków. Nieleczona nie tylko powoduje dyskomfort objawiający się spadkiem widzenia, ale może nawet prowadzić do utraty wzroku. Na szczęście to schorzenie da się skutecznie leczyć operacyjnie.
czytaj więcej


Get Adobe Flash player