Jesteś tu:  Zdrowie » Twoje zdrowie » Choroby i dolegliwości » Co oczy mówią o naszym zdrowiu?

Co oczy mówią o naszym zdrowiu?

Twoje zdrowie | 09.09.2012
Irydologia to stosunkowo nowa nauka, ale warto zainteresować się nią bliżej. Pozwala ona na nieinwazyjne i bezbolesne wykonanie badań dotyczących zdrowia całego ciała. Jak? Wystarczy jedynie spojrzeć w oczy pacjenta. Na tej podstawie irydolodzy są w stanie powiedzieć, jakie schorzenia mogą nam dokuczać.

Irydologia to gałąź medycyny naturalnej, która zajmuje się stawianiem diagnoz dotyczących ewentualnych chorób i schorzeń, na podstawie wyglądu tęczówki oka.

Tęczówka oka jest bardzo silnie unerwiona z każdą częścią ciała. Za poszczególną partię organizmu odpowiada partia oka, przez co wgląd do tęczówki daje nam obraz tego, co dzieje się w całym organizmie, w jego dolnych i górnych partiach oraz z lewej i prawej strony. Według irydologów to silne unerwienie oka z całym organizmem odpowiada za to, że wszelkie zmiany, schorzenia oraz choroby (lub pierwsze ich objawy) stają się od razu widoczne na przestrzeni tęczówki. Dzięki temu wystarczy jedynie obserwacja oka, by znaleźć nieprawidłowości, które mogą zaważyć na zdrowiu.

Jakie schorzenia może wykryć irydolog?

Wachlarz schorzeń i chorób jest szeroki, bowiem poszczególna część oka odpowiada za schorzenie różnej części organizmu. Tym samym kondycja tęczówki każdego oka jest „odbiciem” stanu zdrowia poszczególnej części organizmu – lewa za lewą i prawa za prawą. Badanie irydologiczne pozwala na wykrywanie różnego rodzaju schorzeń, chorób, a także ich wstępnych objawów. Są to zarówno schorzenia genetyczne, jak i nabyte, na podstawie wyglądu tęczówki lekarz jest w stanie także określić ogólną kondycję organizmu i jego zdolność do obrony przed chorobami.

Co ważne, badanie oka pozwala nie tylko określić, że dana choroba wystąpiła lecz wskazać także dokładne miejsce jej wystąpienia, czyli narząd, który zaatakowała. Oprócz tego irydologia służy określaniu ogólnego zdrowia pacjenta, jego kondycji psychicznej i fizycznej, tego, czy w jakim stopniu organizm jest zatruty toksynami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

Tendencja jest taka, że im bardziej struktura tęczówki jest zwarta, jednolita oraz gładka, tym świadczy to o lepszym stanie zdrowia badanej osoby. Wszelkie szczeliny i wgłębienia we włóknach tęczówki mogą świadczyć o chorobach, schorzeniach lub ogólnej złej kondycji organizmu. O podobnych problemach świadczą także plamki na powierzchni oka, przebarwienia lub nierówności.
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player